RADNI POWIATOWI SOLIDARYZUJĄ SIĘ ZE STRAJKUJĄCYMI NAUCZYCIELAMI

Poniżej przedstawiamy Uchwałę Rady Powiatu z dnia 12 kwietnia 2019 r. w sprawie ustalenia kierunków działania dla Zarządu Powiatu Myślenickiego zmierzających do wypłacenia pełnego wynagrodzenia za okres strajku w oświacie wszystkim strajkującym nauczycielom i innym

pracownikom szkoły. Uchwała Rady spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony strajkujących nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Powiat, m.in. z Zespołu Szkół w Dobczycach i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach, którzy przesłali radnym podpisane podziękowania. Źródło-Powiat Myślenice

Uchwala_Rady_Powiatu_z_dnia_12.04.2019r.

2 Odpowiedzi na RADNI POWIATOWI SOLIDARYZUJĄ SIĘ ZE STRAJKUJĄCYMI NAUCZYCIELAMI

 • rodzic mówi:

  Tych radnych chyba poniosło. Takimi uchwałami blokują uczniom dostęp do nauki i do egzaminów. Widac chca razem z Broniarzem wysadzic rząd, rozwalic szkoły i zniszczyc resztki szacunku do nauczycieli. . Jest to podłe wykorzstanie nauczycieli i systemu edukacji do swoich celów politycznych. Skomielna Info powinna opublikować nazwiska tych radnych , którzy tak sie zabawiaja naszym kosztem i naszych dzieci. Takimi działaniami jeszcze ciągna w dół i tak niski poziom nauczania.

 • BiZ mówi:

  Do radnych powiatu myślenickiego, rozdającego nie swoje pieniądze.
  „Zgodnie ze stanowiskiem RIO wypłacanie wynagrodzeń nauczycielom w czasie strajku łamie tę ustawę, jest więc naruszeniem podstaw prawnych wydatkowania środków publicznych. Natomiast wydatkowanie publicznych środków finansowych bez podstawy prawnej jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych”.
  „… za naruszenie dyscypliny finansów publicznych grozi wiele sankcji – od upomnienia, przez naganę, do zakazu pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi maksymalnie do pięciu lat.”
  Jeśli teraz nie wypłacicie obiecanych pieniędzy, to NATYCHMIAST powinniście się podać do dymisji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *