W LUBNIU NIEOPODAL ORLIKA POWSTANIE TEREN REKREACYJNY

W dniu 20 marca 2019 r. do realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Lubień” w wyniku rozstrzygnięcia drugiego postępowania przetargowego wybrano

wykonawcę – Firmę SAMBUD Józef Paryl z Węglówki.

Do dnia 31 sierpnia bieżącego roku za kwotę 940.103,62 złotych brutto zostaną wykonane między innymi:

wiata rekreacyjna
plac rekreacyjny podzielony tematycznie na trzy mniejsze, z których dwa wyposażone są w terenowe urządzenia rekreacyjne takie jak ławki, urządzenia fitness, urządzenia rekreacji dziecięcej (huśtawka ważka, huśtawka pojedyncza, zestaw wspinaczkowy ze zjeżdżalnią, pomost z belką, siatka linowa, jednopunktowe urządzenia kołyszące typu MOTOR, PAPUGA, linearium Stożek i inne) oraz niezbędną infrastrukturę techniczną taką jak wewnętrzna instalację elektroenergetyczną wraz z oprawami oświetleniowymi, utwardzeniem terenu.

Na powyższe zadanie Gmina Lubień pozyskała środki finansowe w wysokości 500 tyś. złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, na operacje typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” oraz na operacje typu „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich.”

Inwestycja zlokalizowana została nieopodal „Orlika” w Lubniu.
Źródło-UG w Lubniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *