POLICJANCI PROWADZĄ SPOTKANIA Z WYKORZYSTANIEM WALIZKI EDUKACYJNEJ

Narkotyki to temat, który u rodziców, nauczycieli i opiekunów budzi zawsze duże zaniepokojenie. Wychodząc na przeciw funkcjonariusze myślenickiej komendy prowadzą szkolenia dla grona pedagogicznego szkół i rodziców dotyczące środków odurzających. Podczas spotkań

policjanci wykorzystują otrzymaną niedawno walizkę edukacyjną.

Walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające.
Kuferki wypełnione są najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki.

Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza za pomocą tego narzędzia. Policjanci chcą edukować przede wszystkim rodziców i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa – młynkiem do marihuany.

Nie każdy dorosły wie, jak wyglądają współczesne narkotyki. Rodzice, opiekunowie i nauczyciele czasami nie są świadomi, że niepozorna piłka, atrapa baterii, czy brelok może służyć do ich ukrywania. Podczas spotkań policjanci omawiają także symptomy świadczące o zażywaniu narkotyków, sposobie postępowania w przypadku podejrzenia, że dziecko, uczeń jest pod ich wpływem lub w przypadku znalezienia substancji zabronionych. Dodatkowo uczestnicy spotkań dowiadują się o konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem, produkcją czy handlem narkotykami. Źródło-KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *