SPOTKANIE RADNYCH Z KIEROWNIKIEM BUDOWY DROGI S7

W piątek 8 marca br. radni Czas na Zmiany spotkali się z Kierownikiem budowy drogi S7 odcinka III Skomielna Biała-Chabówka z firmy Salini Impregilo p. Andrzejem ZYCHEM. W trakcie spotkania radni pytali o możliwość korzystania przez mieszkańców naszej miejscowości z dróg technologicznych

w czasie prac rolniczych, zrywki drzewa – podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, o pozimowe naprawy dróg rolnych, które przechodzą przez teren budowy („złagodzenie” i utwardzenie podjazdów w miejscach gdzie ciężki sprzęt uczynił je niedostępnymi).
Odpowiadając na pytania radnych Kierownik budowy powiedział, że Firma Salini Impregilo planuje dzierżawić grunt pod drogi technologiczne do końca września br. Do tego czasu, w związku ze zbliżającym się zakończeniem prac ziemnych firma przystąpi do „przywracaniu terenu do stanu z przed podpisania umów dzierżawy, podobna sytuacja będzie miała miejsce z innymi dzierżawionymi placami”. Jak podkreślił Kierownik budowy „do dyspozycji rolników pozostaną drogi serwisowe, które przewidział w projekcie inwestor czyli GDDKiA”.
W tym miejscu należy nadmienić, że drogi serwisowe nie zostały przewidziane na odcinku „estakady w Skomielnej Białej” (odcinek około 500 metrów – od roli Słowiakowej do roli Srokowej). Na tym odcinku rolnikom pozostaną do wykorzystania jedynie drogi rolne biegnące we wschodu na zachód (od Skomielnej Białej w kierunku Skawy). Kierownik dodał, że „drogi rolne przecinające plac budowy są na bieżąco udrażniane”, obecnie przejazd przez plac budowy jest utrudniony w związki z wiosennymi roztopami, zalegającymi masami błota. Omówiono także sprawę sprzątania chodników-poboczy przy drodze E-77.

Tekst i Fot-Andrzej Masłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *