SYTUACJA NA DROGACH PODHALA

Na całym Podhalu są intensywne opady śniegu i gwałtowne podmuchy wiatru. Non stop pracuje tam sprzęt zimowego utrzymania, w sumie 127 sztuk. Od Głogoczowa do Lubnia śliskość likwiduje 10 piaskarek, pomiędzy Chyżnem i Rabką 6 piaskarek, pomiędzy

Mszaną i Rdzawką 4 piaskarki, a pomiędzy Nowym Targiem Zakopanem i Rdzawką 7 piaskarek. Z powodu ciągłych opadów śniegu tworzy się jednak błoto pośniegowe.

Od Zakopanego w kierunku Krakowa cały czas utrzymuje się bardzo duże natężenie ruchu. Problem stanowią samochody ciężarowe, które pomimo obowiązku nie zakładają łańcuchów. W związku z tym dochodziło do zatrzymania ruchu na skutek blokowania drogi przez TIR-y. Policja zatrzymuje i wystawia mandaty kierowcom ciężarówek bez łańcuchów. Do tej pory odnotowano : 4 TIR-y blokowały fragment DK47 w Chabówce, 1 TIR zablokował DK7 w Orawce, autobus zsunął się do rowu koło Nowego Targu, nie blokuje na razie drogi, ale na czas wyciągania będą utrudnienia. Od Rdzawki w kierunku Nowego Targu ciężarówki spowalniają ruch.

Pozostałe drogi krajowe są czarne i ruch odbywa się normalnie. Lokalnie na górskim odcinku DK75 może się pojawiać błoto pośniegowe.

Prosimy kierowców o ostrożną jazdę a kierowców pojazdów ciężarowych o zakładanie łańcuchów. Źródło-GDDKiA Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *