ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA WYSOKOŚCI ZBÓJECKIEJ GÓRY

Dzisiaj, 18.12.2018 r. ok. godz.14.00 nastąpi przekierowanie ruchu z DK47 ( Zakopianka ) pod budowany wiadukt, na ok. 200 metrowy odcinek jednej jezdni S7, na Zbójeckiej Górze. W dalszej części ruch odbywał się będzie tak jak dotychczas. Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest koniecznością rozebrania starej „Zakopianki”

na tym odcinku, aby wykonać wykop pod jezdnię prawą S7 i MOP (miejsce obsługi podróżnych) Zbójecka Góra, a także najazdów na budowany wiadukt nad S7.

Wprowadzane zmiany dotyczą odcinka III S7 Skomielna Biała – Rabka Zdrój, na którym pomimo warunków zimowych trwają prace tak na obiektach mostowych jak i w części drogowej. Prace są kontynuowane przy zbrojeniach i betonowaniu na:

– estakadzie nad potokiem Stachorówka, ciekiem bez nazwy DK28 oraz łącznicami węzła Skomielna (dł. 425 m),

– najdłuższej estakadzie ( dł. 992 m) nad doliną, która jest jednocześnie przejściem dolnym dla zwierząt,

– estakadzie nad ciekiem bez nazwy, DK7 oraz drogami lokalnymi w Skomielnej (dł. 281 m),

– estakadzie w Radce Zdroju nad ciekiem bez nazwy, DK7 i drogą zbiorczą (dł. 407 m).

Fundamenty, podpory i konstrukcje oporowe obiektów inżynierskich ( mosty, wiadukty, estakady) na tym odcinku zostały wykonane w 100%, ustroje nośne w 99,8%, izolacje w 81,4 %. Prace wykończeniowe zrobione są w 39 %.

W ramach robót drogowych w minionym tygodniu kontynuowano wykonywanie: wykopów (DK47); nasypów (S7, DK7). Umacniano skarpy i dna rowów brukiem na podsypce cementowo piaskowej. Na skarpie nasypu montowano gwoździe gruntowe i dreny wgłębne. 98,5 % wykopów zostało już zrobione i 54,1 % nasypów. Ponad jedna trzecia części drogowej inwestycji ma podbudowę bitumiczną a 31,1 % warstwę wiążącą nawierzchni. Źródło-GDDKiA Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *