APEL OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBNIU

Bądźmy wrażliwi na los osób starszych samotnych potrzebujących wsparcia. W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i spadkiem temperatury zwracamy się do Państwa z apelem. Prosimy wszystkich mieszkańców Gminy o uwrażliwienie na problemy społeczności lokalnej,

aby w nadchodzącej zimie los osób starszych, niepełnosprawnych, bezdomnych i samotnych nie pozostał nikomu obojętny. Nadchodzące miesiące są zawsze niezwykle ciężkim czasem dla osób pozostających w trudnej życiowej sytuacji.

Tym osobom ciepło, ludzka serdeczność i poczucie solidaryzmu społecznego pozwolą niejednokrotnie pokonać zimowe trudy. Sąsiedzka i rodzinna pomoc w szczególności do osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych, pozwoli wesprzeć tegorocznej zimy wiele osób potrzebujących oraz oddalić lub zminimalizować zagrożenia, jakie niesie ze sobą zimowa aura.

Prosimy o kontakt z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubniu w przypadku rozpoznania w środowisku lokalnym osób bezdomnych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, której nie są w stanie pokonać, wykorzystując własne zasoby oraz pomoc sąsiedzką czy rodzinną.

Kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubniu: tel. 182682123 lub kom. 515 758 785 w godz. pracy Ośrodka. Źródło-UG w Lubniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *