IMGW WYDAŁ KOLEJNE OSTRZEŻENIA NAD MAŁOPOLSKĘ NADCIĄGA ZAŁAMANIE POGODY – PROGNOZA POGODY DLA TATR i PODHALA

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 cm. Temperatura minimalna od -6°C do -4°C, wysoko w Tatrach około -10°C. Wiatr

umiarkowany, początkowo porywisty, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże z postępującymi od północy większymi przejaśnieniami. Opady śniegu, stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od -3°C do 0°C, na szczytach Tatr około -8°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 19:30 dnia 27.11.2018
do godz. 19:30 dnia 28.11.2018

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C do -5°C, wysoko w Tatrach około -12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C, na szczytach Tatr około -9°C. Wiatr umiarkowany, wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, wschodni.

Dyżurny synoptyk: Łukasz Harasimowicz
Godzina i data wydania: 2018-11-26 12:38

Źródło-IMiGW Fot-Zbyszek Kraus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *