W NIEDZIELĘ 11 LISTOPADA GMINNE OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku obchody rocznicy odzyskania niepodległości obchodzone będą wyjątkowo uroczyście – mija wszakże równe 100 lat od pamiętnych wydarzeń z roku 1918. W gminie Lubień, już w godzinach przedpołudniowych, przedstawiciele

władz samorządowych będą oddawać hołd poległym i składać wieńce na grobach oraz przy pomnikach bohaterów walk o niepodległość, które znajdują się na terenie naszej gminy.

O godzinie 14.00, spod Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Lubniu, wyruszą w uroczystym pochodzie poczty sztandarowe; gminnych jednostek OSP, szkół, organizacji pozarządowych, zaproszeni goście, mieszkańcy gminy, władze samorządowe.

Przy wtórze Orkiestry Dętej OSP przejdą na miejscowy cmentarz i tam złożą wieńce i kwiaty na grobach bohaterów wojennych. Druhny i druhowie Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Polskie Orły” z Lubnia, zaciągną warty honorowe przy żołnierskich grobach. Następnie, w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Lubniu, odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Po Mszy Św. uczestnicy uroczystości przejdą do Auli Szkoły Podstawowej w Lubniu, gdzie odbędą się główne uroczystości przygotowane przez placówki oświatowe z Lubnia i Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu.

Po krótkiej przerwie zapraszamy wszystkich Mieszkańców na Wieczornicę Patriotyczną. Jak co roku wystąpi Chór Mariana z Lubnia, dzieci i młodzież szkolna, soliści i zespoły. Zaprosimy wszystkich do posłuchania i wspólnego śpiewania najpiękniejszych pieśni i piosenek patriotycznych.
Źródło-UG w Lubniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *