CHODNIK W TENCZYNIE W KOŃCU POWSTANIE

W bieżącym tygodniu Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach podpisał umowę z konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Duda” Grażyna Duda, Łostówka 121, 34-730 Mszana Dolna oraz Przedsiębiorstwo Robót inżynieryjnych „Beskid” G.A. Duda Sp. J., ul.

Kunickiego 5/201, 30-134 Kraków, na budowę chodnika przy drodze powiatowej w Tenczynie – odcinek Remiza OSP – Szkoła. Wartość zawartej umowy to przeszło 572 tys. Zł. W ramach inwestycji będzie wykonany chodnik z kostki brukowej oraz poszerzona jezdnia w niektórych miejscach. Budowa tego odcinka (z małym wyłomem nad pierwszym przepustem) po wielu latach walki administracyjnej w celu uzyskania pozwolenia na budowę w końcu może być zrealizowana. Zakres ten wpisuje się w szerszą koncepcje jaką Urząd Gminy Lubień wspólnie z powiatem Myślenickim realizują w ramach poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi powiatowej w m. Tenczyn. Budowa ta otwiera możliwości ukończenia dokumentacji na odcinku pomiędzy cmentarzem a remizą OSP jak również wybudowanie dalszej części chodnika na odcinku od szkoły w kierunku kamieniołomu.
Źródło-UG w Lubniu

4 Odpowiedzi na CHODNIK W TENCZYNIE W KOŃCU POWSTANIE

 • Mieszkaniec mówi:

  Następne pare lat będom budować po parenaście metrów czyli ro jest takie na odczepne przeciesz robimy haha czemu w Lubniu nie robili po kawałku !!!!

 • marian mówi:

  Nie rozumiem tytułu tego arty. to co w końcu czy na początku czy cały?

 • Mieszkanka mówi:

  Taki kawałek ? To żart ?a co z reszta tenczyna ? Chodnik juz dawno powinien byc na całej długości tenczyna ponieważ jezdza duże samochody z kamieniołomu sama chodziłam do szkoly wiem jak jest to niebezpieczne !!!!!!!

 • Mieszkanka mówi:

  Tuż przed następnymi wyborami samorządowymi pewnie zapadnie decyzja o budowie kolejnego odcinka chodnika. W sumie lepiej późno niż wcale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *