PREZENTACJA KANDYDATÓW WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – MAREK PAJKA KANDYDAT DO RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO

Szanowni Państwo,
Zwracając się z prośbą o głos w nadchodzących wyborach samorządowych chciałbym przedstawić kilka pomysłów, o które wspólnie z Komitetem Wyborczym Wspólnie dla Powiatu planujemy się starać w nadchodzącej kadencji. Mam 28 lat, urodziłem się i mieszkam w Lubniu, jestem absolwentem

Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a od kilku lat pracuję w samorządzie.
Poniżej opowiadam o tym, dlaczego zagłosować na kandydatów z Listy nr 17 KWW wspólnie dla powiatu i dlaczego 21 października warto oddać swój głos właśnie na mnie.
Nasze wspólne priorytety dla Powiatu Myślenickiego, to zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia, bezpieczeństwo na drogach, czy inwestycje w oświatę i szkoły ponadpodstawowe, które będą musiały zwłaszcza teraz dostosować się do skutków reformy szkolnictwa. Zadbamy o pomoc osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom, a w trosce o godną jesień życia będziemy postulować o budowę Powiatowego Centrum Seniora.
Uważam, że na wsparcie ze strony Powiatu zasługują mieszkańcy działający w klubach sportowych, organizacjach pozarządowych i kulturalnych. Przede wszystkim dzieci, ale też dorośli muszą mieć odpowiednie warunki do realizowania swoich pasji. Jako osoba ściśle związana ze społeczną działalnością, szczególnie zależy mi na inwestycjach w obiekty sportowe, doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, ośrodków zdrowia, szpitala powiatowego, czy też innych miejsc użyteczności publicznej, dbających na co dzień o zdrowie i bezpieczeństwo nas i naszych rodzin. Chcę zadbać o dobrą współpracę Gminy z władzami Powiatu oraz wspólne inwestycje w poprawę jakości życia mieszkańców naszych miejscowości.
Kolejny z naszych pomysłów na nadchodzącą kadencję to wprowadzenie Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej w Powiecie Myślenickim, co pozwoli na bezpośredni udział mieszkańców w wydatkowaniu powiatowych funduszy. Dzięki tym programom pomysł każdego z mieszkańców możne zostać zrealizowany przy zagospodarowaniu środków z powiatowego budżetu. W pracy zawodowej miałem znaczny udział w wdrażaniu Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej w Gminie Myślenice i dzieląc się swym doświadczeniem zamierzam nie tylko wspierać ten pomysł, ale także pomóc mieszkańcom w przygotowaniu projektów. Dziś możemy mówić o sukcesie oraz dużym zainteresowaniu wyżej wymienionych programów i dlatego warto je wprowadzić na szczebel powiatowy.
Na koniec dodam, że mam spore doświadczenie w organizacji imprez – w swojej działalności charytatywnej od kilku lat współorganizuję między innymi Memoriał im. Stacha Cichonia w Myślenicach, a w pracy zawodowej brałem czynny udział w organizacji także wielu imprez plenerowych jak chociażby Myślenicki Festiwal Lata. Działając w klubie sportowym Orzeł Myślenice brałem czynny udział w pozyskiwaniu sponsorów na doposażenie sprzętu sportowego, czy też modernizację obiektów. Myślę, że zdobyte doświadczenie i wiedza w działaniach marketingowych, organizacyjnych i promocyjnych może być przydatna w pracy Radnego Powiatowego. Jestem też otwarty na współpracę i rozmowę. Samorząd to ludzie, dlatego głos każdego z Was jest ważny!
Nie marnuj swojego głosu, idź na wybory 21 października i zagłosuj – Lista nr 17, pozycja nr 2, Marek Jan Pajka

 

10 Odpowiedzi na PREZENTACJA KANDYDATÓW WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – MAREK PAJKA KANDYDAT DO RADY POWIATU MYŚLENICKIEGO

 • Ma Pan mój głos! mówi:

  To się chwali – postawmy na młodych!

 • Waldi mówi:

  A cóż to! Pierwsze o Panu słyszę. Potrafi Pan organiziwać imprezy hahahahhhahh Nie przekonał mnie Pan. Za wysokie progi Panie drogi.

 • Mentor mówi:

  Żenada, obkleił się Pan po przystankach i myśli ,że jest fajny!? Masakra kogo nie wystawiają na kandydatów. Napiszą kilka barwnych zdań i liczą na głosy. Nie robi Pan nic dla jednej gminy a chce Pan dla Powiatu. Nie, ja tego nie kupuje!

 • Wyborca mówi:

  Na czym polegała Pana praca w samorządzie, bo jakoś jej dotychczas o niej nie słyszeliśmy w naszej Gminie?. Prosiłabym jeszcze o sprecyzowanie Wyborcom o co konkretnie chce Pan walczyć dla Gmin, które chce Pan reprezentować. Mam wrażenie, że zaprezentowany przez Pana Program jest zbiorem wszystkich możliwych programów zaprezentowanych dotychczas przez Komitety Wyborcze. Piękne cele ale czy faktycznie zna Pan problemy mieszkańców , o których głosy Pan walczy?.

 • Marek Pajka mówi:

  Drodzy Państwo,

  Od ponad dwóch lat pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice. Tu zebrałem doświadczenie zawodowe, wcześniej w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. I oczywiście, że niekoniecznie muszą Państwo wiedzieć co zrobiłem dla „jednej gminy”. a chce dla powiatu, ale uczestniczyłem w wielu projektach, w których Gmina Myślenice współpracowała z Powiatem. Pomysły, które przedstawiam, to też program KWW wspólnie dla powiatu i jak Państwo pewnie wiecie o te cele będziemy razem walczyć dla Powiatu. Znam problemy mieszkańców i wiem, że oczekiwania są duże, ale te które są zadaniami własnymi Starostwa Powiatowego i może je finansować lub współfinansować razem z Gminą Lubień, to na przykład budowa chodnika przy drodze powiatowej w Tenczynie, bo to jedyna droga powiatowa w naszej Gminie z tego co się zorientowałem. To też doposażenie ośrodków zdrowia, czy jednostek OSP, ale także Szkoła Ponadpodstawowa w Lubniu.

  Pomysłów i możliwości jest sporo, ale żeby się móc wykazać, trzeba dostać szansę pracy jako radny. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o głos.

  Pozdrawiam, Marek Pajka

  • Wyborca mówi:

   Czyli jak rozumiem pracuje Pan w jednostce samorządu terytorialnego jako pracownik na umowę o pracę otrzymując za nią wynagrodzenie i nic więcej. Trudno więc pisać tutaj o swoich zasługach na rzecz mieszkańców. Jest Pan młodym człowiekiem. Świetnie, że chce Pan działać ale skoro doświadczenie w działalności samorządowej ma Pan raczej mizerne proszę może zacząć od działalności w samorządzie Gminy, którą najlepiej Pan zna… albo jeszcze nie zna. Tak się składa, że mam znajomych w Lubniu i raczej tam nie słyszano o Pana działalności społecznej czy prospołecznych umiejętnościach.

 • Wakdemar mówi:

  Panie Marku, z szacunkiem dla Pana, ale nie zna Pam problemów mieszkańców to co pan przedstawia to prezentują nam i oferują gminne afisze… O chodniku… Proszę Pana chodnik robią co wybory, co kadencja. Zrobia go teraz bez Pana wkładu bo zbyt wiele nieszczęść stało się na tym odcinku.

 • Jasiu mówi:

  Panie Pajka i inni z KWW WSPÓLNIE DLA POWIATU”…Startując z tego ugrupowania chcą Państwo „nabić” głosów szefowi ( Panu Burmistrzowi Ostrowskiemu), aby dalej utrzymać się przy korycie…NIE TĘDY DROGA!!! Ludzie chcą zmian!!! Nie popieram. Sorki.

 • Raf mówi:

  Ale bzdury – czyli jak ktos startuje z pisu to chce utrzymac Kaczynskiego przy korycie czy Słowiaka czy Szlachetke? Gdzie nabijają Ostrowskiemu skoro on nawet nie startuje z tej listy? Trzeba dać się ludziom wykazać, a potem oceniać, a nie na odwrót. Poprzednich radnych można byłoby rozliczyć w czym się przysłużyli i wtedy się zastanowić czy zasługują na angaż go kolejnej kadencji. Chyba, że jak poprzednik mówi ktoś ma „zostać przy korycie”

 • Jasiu mówi:

  A czy Pan Ostrowski nie startuje do Powiatu Myślenickiego z KWW Wspólnie Dla Powiatu? Proszę poczytać. Dlaczego ucieka z fotela Burmistrza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *