DWÓCH KANDYDATÓW NA WÓJTA GMINY LUBIEŃ

Zakończył się termin zgłaszania kandydatów do ubiegania się o fotel wójta gminy. Do Gminnej Komisji Wyborczej wpłynęły dwa zgłoszenia. Pierwszym kandydatem do funkcji wójta jest urzędujący

wójt SZCZEPANIEC Kazimierz Marek, który ubiega się o reelekcję ma 62 lata, wykształcenie wyższe, zamieszkały w Lubniu, nie należy do partii politycznej. Drugim kandydatem jest  SŁOWIAK Wiesław Marian zamieszkały w Lubniu, ma 31 lat wykształcenie wyższe i jest kandydatem KW Prawo i Sprawiedliwość.

Po zmianie ordynacji wyborczej, kandydaci na burmistrzów i wójtów nie będą mogli starać się o mandat radnego w powiecie lub sejmiku województwa. Kadencja będzie trwała 5 lat, a nie jak do tej pory 4, natomiast zarówno burmistrz jak i wójt będzie mógł pełnić ten urząd najwyżej 2 kadencje czyli 10 lat.

4 Odpowiedzi na DWÓCH KANDYDATÓW NA WÓJTA GMINY LUBIEŃ

 • Mieszkaniec mówi:

  BRAWO Nareszcie jakaś zmiana koniec układów w Gminie niektórzy już są przesiąknięci tym wszystkim co się tam dzieje!!!

 • Rozczarowana mówi:

  Z całym szacunkiem dla obecnego Wójta, jestem rozczarowana i zniesmaczona pracą gminy. Niestety przykro to powiedzieć ale wstyd czasami porównywać naszą gminę z innymi. Jesteśmy bardzo do tyłu. Pan wójt boi się konfrontacji z mieszkańcam, którzy niestety ostro potrafią powiedzieć co myślą. Oczywiste jest to, że startuje by dociągnąć do emerytury. Mam osobiście nadzieję, że zmiany nastąpią i w gminie Lubień.

 • Skomielnianin mówi:

  Wszyscy w komentarzch o kandydacie na Wójta. Ja mam inne pytanie, mianowicie dlaczego kandydat na
  radnego Pan Andrzej Bala zmienił swój okręg wyborczy.W ostatnich w jego okręgu wyborczym z tego co napisało skomielna.info Pan Andrzej Bala zdobył tylko 87 głosów natomiast Jan Śmiałek z KWW Czas na Zmiany 171 głosów. Moje pytanie brzmi dlaczego kandydat na radnego zmienił okręg. Poniżej odpowiedzi i proszę mi to wytłumaczyć.
  1/ wybrał w/g niego najsłabszy punkt KWW czas na Zmiany. Czyli okręg w którym Bogdan Bal przegrał 22 głosami z kandydatką Marią Bal
  2/boi się panicznie Jaśka Śmiałka z którym przegrał na maksa wybory.
  3/nie ma już nikogo na roli kto może na niego zagłosować.
  Proszę o poważne odpowiedzi.
  Do czytelników skomielna.info z ról Handzlowa, Banasiowa, Folwark, Działowa, Słowiakowa, Łyskowa z tego co widzę Pan Andrzej Bala w następnych wyborach będzie startował z ról: Wacławikowa, Zagórskiego, Żeleźnikowa, Dudowa, Piłatowa, Pasiowa, Dzielce, Lachy, Mierzwy, Zarębki. Tam jest tylko 1 kandydat jest szansa dla niego żeby wróciła GMINAAAA.

 • Skomielnianka mówi:

  Czyżby ktoś tu się bał przegranej a jakie to ma znaczenie gdzie startuje mogl zastartowac w kazdym okręgu proponuje z nim porozmawiac osobiście to wtedy skomielnianinie dowiesz sie dlaczego zmienił okręg.a nie wylewaj swoje żale. A te głosy to porostu śmiech na sali resztę nie będę konentować chodź podziwiam że chciało sie panu szukać ilości głosów z przed 4 lat. Brawo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *