SUKCES KOLARZY LUBONIA NA MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH

Powoli dobiega końca sezon kolarski ale zawodnicy KS Luboń Skomielna Biała nie zwalniają tempa. W dniach 22-23.09.2018 w Jeleniej Górze odbyły się najbardziej prestiżowe zawody kolarstwa górskiego w Polsce. W sobotę miało miejsce Jelenia Góra MTB Trophy kategorii HC, a więc pierwszej po Pucharze

Świata kategorii  wyścigów MTB Międzynarodowej Unii Kolarskiej, natomiast w niedzielę UCI Marathon Series z najwyższą klasą maratonów na świecie. Na starcie stanęła cała krajowa czołówka oraz wielu mocnych zawodników z zagranicy z medalistami Mistrzostw Świata i Europy. W tym doborowym gronie, na bardzo trudnej technicznie ale zarazem widowiskowej trasie, znakomicie spisali się nasi kolarze. W sobotę w klasyfikacji drużynowej (do której liczą się wyniki 5 najlepszych zawodników z klubu) KS Luboń Skomielna Biała zajął doskonałe 3 miejsce za ekipą WKK Warszawa oraz czeską Expres CZ SCOTT TEAM KOLIN, wyprzedzając minimalnie holenderską ekipę CST. Na ten wynik złożyły się indywidualne osiągnięcia: 2 miejsce Agnieszki Tylka, 10 miejsce Sabiny Wierzyckiej (juniorki młodszej), 5 miejsce Mają Latawiec, 6 miejsce Julita Fira (juniorki), 9 miejsce Maciej Biedrończyk (junior), 9 miejsce Kinga Żur (młodziczka). Warto zaznaczyć iż jest to już trzecie podium naszego klubu w tegorocznym Pucharze Polski (po Pcimiu i Głuchołazach) ale tym razem jest ono wyjątkowe ze względu na międzynarodową silną konkurencję. Z kolei w niedzielę nasz zawodnik Tomasz Bal na 80km trasie maratonu UCI zajął doskonałe 15 miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników za walkę!
Źródło-KS Luboń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *