AKCJA „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

7 września br. w ramach wzmożonych działań pod nazwą ,,Bezpieczna droga do szkoły” policjanci KPP Myślenice przeprowadzili akcję wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej, którzy

brali udział w kontrolach drogowych. Działania te objęte zostały honorowym patronatem przez Wojewodę Małopolskiego.

Celem akcji jest przypomnienie kierowcom o wzmożonym ruchu pieszych (szczególnie dzieci) w rejonach szkół, w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Nieprzypadkowo szkoła w Skomielnej Białej została wybrana do tego przedsięwzięcia. Znajduje się ona przy bardzo ruchliwej Zakopiance, gdzie czasami ciężko przejść na drugą stronę jezdni. Dlatego w dniu dzisiejszym nie tylko policjanci, ale również uczniowie przypominali kierowcom, aby zwrócili większą uwagę na pieszych i zwalniali kiedy widzą ,,pasy”.

Dodatkowo uczennice rozdawały kierowcom przygotowane wcześniej przez nich rysunki przypominające o zasadach bezpieczeństwa, ulotki oraz zapachowe zawieszki.
Źródło-KPP Myślenice Fot- materiały prasowe

2 Odpowiedzi na AKCJA „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

  • WERONIKA mówi:

    Ten gostek w środku na zdjęciu to chyba pół chałpy ze sabą zabrał albo wynosi ze szkoły.

  • Tylko nie w Teczynie bo tu nie ma chodnika to jest bespieczństwo wstyć sie p. wójcie tyle dzieci chodzi droga i dalej nic nie robicie tylko zganianie jeden na drugiego na szczescie idom wybory rozliczymy was za to za wasza bezczynnosc !!!!!!??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *