PODSUMOWANIE MAJOWEGO WEEKENDU NA DROGACH POWIATU MYŚLENICKIEGO

uid_49a1e32034b81ff1084f4208b84c409d1524880618857_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515

Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwała myślenicka Policja. Głównym celem prowadzonych działań była pomoc kierującym w bezpiecznym

podróżowaniu poprzez nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych powiatu, udzielanie wskazówek i rad kierującym oraz upłynnianie ruchu i kierowanie pojazdów na drogi objazdowe.

Policjanci reagowali na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików) oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Przed rozpoczęciem weekendu majowego policjanci zwracali się z apelem o bezpieczną jazdę. Niestety nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zastosowali się do tych próśb.

W okresie od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku na terenie powiatu myślenickiego doszło do 4 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

W czasie prowadzonych działań, podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących ujawniając 4 prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości i 2 po użyciu alkoholu.

Pomimo ciągłych apeli i prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających skutki kierowania pod wpływem alkoholu kierowcy nadal decydują się na jazdę w tym stanie. Takim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, a bardzo często swoich najbliższych.

Policja ponownie APELUJE o rozwagę i rozsądek na drodze!

Źródło-KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *