NABÓR DO GRUPY POSZUKIWAWCZO – RATOWNICZEJ W MYŚLENICACH

31466836_1847734328853045_7310073439174262784_n

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza w Myślenicach ogłasza nabór.
Zapraszamy osoby:
– pełnoletnie (ukończone 18 lat);
– z dobrą kondycją fizyczną i psychiczną;


– chętne do bezpłatnej pracy jako wolontariusze;
– z umiejętnościami pracy w zespole;
– posiadające wolny czas, który mogą i chcą poświęcić na wielogodzinne ćwiczenia oraz akcje ratownicze;
– nie bojące się pracy w godzinach nocnych i w ciężkich warunkach atmosferycznych i terenowych;

Szukamy osób na funkcję:
– Nawigatora- osoby lubiące pracę w terenie i chcące się szkolić z obsługi odbiorników GPS, map i kompasu.
– Planistów- osoby do planowania akcji ratowniczych.
– Osób z kat. B aby mogły poruszać się podczas akcji pojazdami ATV oraz samochodem grupowym marki VW

Myślenicka Grupa poszukiwawczo-Ratownicza ćwiczy średnio raz w tygodniu. Ćwiczenia rozpisane są na grafiku z 3-miesięcznym wyprzedzeniem tak aby każdy mógł zaplanować sobie swój czas. Są to dwa spotkania w weekendy oraz dwa spotkania w środku tygodnia. To jak długo ćwiczymy zależy od terenu oraz przygotowanych założeń. Dwa razy w miesiącu odbywają się ćwiczenia z aspektem medycznym. Raz w roku grupa organizuje całodniowe szkolenie teoretyczne oraz praktyczne, w trakcie którego ćwiczymy wariant poszukiwawczo-ratowniczy z różnymi jednostkami państwowymi oraz innymi stowarzyszeniami. W ramach statutowych działań profilaktycznych, GPR Myślenice bierze też aktywnie udział w szkoleniach i pokazach z pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, zabezpieczeniach medycznych itd.

Rekrutacja odbywa się następująco:
1. Do dnia 13 maja 2018r. na naszą skrzynkę mailową „gpr.myslenice@interia.pl” należy wysłać wiadomość e-mail z

następującymi danymi:
– imię i nazwisko oraz data urodzenia;
– miejsce zamieszkania oraz numer telefonu kontaktowego;
– ewentualne ukończone szkolenia oraz kursy przydatne w ratownictwie;
– uzasadnienia dlaczego chcesz dołączyć do GPR Myślenice;
– w jakim systemie pracujesz (ewentualnie gdzie się uczysz) i w jakich godzinach;
2. W dniu 25 maja 2018r. o godzinie 18:00 w budynku strażnicy OSP Myślenice Dolne Przedmieście przy ul.Kazimierza Wielkiego 144 planowane jest spotkanie organizacyjne dla kandydatów na członków GPR Myślenice. Nastąpi wtedy zaprezentowanie naszej Grupy oraz sprzętu jakim dysponujemy. Opowiemy o akcjach ratowniczych w jakich braliśmy udział i o naszej codziennej działalności w tym o ćwiczeniach i szkoleniach jakie prowadzimy oraz jakie mamy wymagania. Omówimy zasady rekrutacji oraz odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.
3. Nastąpi zapoznanie się z regulaminem wewnętrznych oraz statutem GPR Myślenice i osoby chętne do przystąpienia do rekrutacji na kandydata na miejscu podpiszą stosowne oświadczenia.
4. Jednym z etapów rekrutacji będzie też rozmowa kwalifikacyjna z członkami Zarządu GPR Myślenice, o czym kandydat zostanie powiadomiony w terminie późniejszym (data zostanie ustalona indywidualnie).

Po przejściu wstępnej procedury rekrutacyjnej oraz odprawie Zarządu, każda osoba zostanie powiadomiona o podjętej decyzji co do przyjęcia na kandydata do GPR Myślenice.
Po pozytywnym rozpatrzeniu procesu rekrutacji i ukończeniu sprawdzianu terenowego, kandydat zostaje poinformowany drogą mailową lub telefoniczną o przyjęciu na staż do GPR Myślenice.
Ostatnim etapem rekrutacji jest podpisanie stosownych dokumentów.

Staż w GPR Myślenice trwa od 3-6 miesięcy i może być oczywiście skrócony decyzją Zarządu lub ewentualnie wydłużony na prośbę kandydata. Na czas trwania stażu, największe znaczenie mają zaangażowanie własne i aktywność podczas ćwiczeń oraz pokazów.

Kandydaci będący na stażu nie biorą udziału w akcjach ratowniczych!

Staż kończymy egzaminem wewnętrznym, którego zaliczenie skutkuje przyjęciem na stałego członka GPR Myślenice i uprawnia o udziału w akcjach ratowniczych.

Źródło-GPR Myślenice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *