POWIAT DOCENIŁ SOŁTYSÓW

DSC_5672

Święto Sołtysów Powiatu Myślenickiego odbyło się po raz pierwszy. Starosta Józef Tomal i Wicestarosta Tomasz Suś, którzy je zainicjowali tłumaczą, że jest to gest podziękowania dla sołtysów za ich pracę i zaangażowanie w rozwój wspólnot lokalnych. Uroczystość

odbyła się na hali widowiskowo-sportowej przy ZS im. A. Średniawskiego w Myślenicach. Starosta przedstawił sołtysom ostatnie działania Powiatu: inwestycje drogowe, programy zdrowotne, wsparcie dla kultury, jak również plany na najbliższy czas. – Często to dzięki Wam wiemy, gdzie remontować chodniki, gdzie potrzebujecie wsparcia dla organizacji kultury. Wy stoicie na pierwszej linii działalności samorządowej. Dzisiaj chcemy Wam chociaż symbolicznie podziękować. – mówił Starosta Józef Tomal. W ramach tego podziękowania sołtysi otrzymali skromne upominki oraz mieli okazję obejrzeć spektakl Teatru w Stodole Doroty Ruśkowskiej pt. „Desperatki”.

Na początku wydarzenia Starosta Tomal podkreślił, że chce, by to święto na stałe wpisało się w kalendarz Powiatu Myślenickiego. – Nie chcę, by mówiono, że zaprosiliśmy Państwa w związku z specyfiką tego roku. Dzisiejsze spotkanie jest konsekwencją innych działań, między innymi tego, że od dwóch lat spotykamy się z kołami gospodyń wiejskich z terenu Powiatu. Chcemy być blisko spraw tych najmniejszych społeczności lokalnych. ­Na zaproszenie pozytywnie odpowiedziała większość sołtysów ze wszystkich gmin. Podkreślali, że takie spotkania są potrzebne, ponieważ należy zacieśniać współpracę pomiędzy organami samorządowymi. – Tak jak powiedział Pan Starosta, na Radach Sołeckich, w czasie rozmów z mieszkańcami poznajemy ich podstawowe potrzeby. Później możemy je wspólnie realizować z gminami, ale również z powiatem. – mówił jeden z uczestników.

Źródło-Powiat Myślenice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *