JAK LEGALNIE ZATRUDNIĆ DOBREGO FACHOWCA Z ZAGRANICY

1

Rok 2018 przyniósł rewolucyjne zmiany w polskim prawodawstwie dotyczącym zatrudniania przez polskie firmy pracowników z zagranicy. Zmieniły się Oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy dla

cudzoziemca na Oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy dla cudzoziemca, pojawiły się nowe formy zatrudnienia cudzoziemca takie jak Zezwolenie na pracę sezonową oraz Zezwolenia na pobyt czasowy i pracę sezonową. W tym miejscu należy doprecyzować, że tzw. „sezonówka” dotyczy tylko sektorów gospodarki związanych z rolnictwem oraz turystyką.
Kolejnymi ważnymi zmianami w prawie dotyczącym zatrudnienia cudzoziemców jest nałożenie nowych obowiązków na pracodawcę takich jak informowanie Powiatowych Urzędów Pracy, tłumaczenie dokumentów związanych z zatrudnianiem pracowników z zagranicy, podniesienie wysokości kar za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców oraz utrata możliwości zatrudniania cudzoziemców. W związku ze zmianami niedopełnienie wyżej przytoczonych obowiązków lub nielegalne zatrudnienie pracowników, może spowodować bardzo poważne konsekwencje dla pracodawcy, w tym ukaranie karą grzywny nawet w wysokości 30 000 złotych, za popełnienie jednego wykroczenia. Dużo bardziej poważnymi konsekwencjami dla firmy będzie utrata możliwości zatrudniania pracowników z zagranicy w związku z naruszeniem przepisów w zakresie prawa pracy.
Biorąc pod uwagę rekordowo niskie bezrobocie oraz olbrzymie trudności w znalezieniu pracownika na polskim rynku pracy, brak możliwości zatrudniania cudzoziemców może powodować katastrofalne skutki dla dynamicznego rozwoju lub nawet normalnego funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa.
Z uwagi na to, iż cudzoziemcy mogą być jedynie czynnikiem wspierającym polski rynek pracy, zatrudnienie ich wiąże się z wieloma obostrzeniami, co z kolei wymaga znajomości specjalistycznych przepisów w tym zakresie. Firma Pracuj-Legalnie.PL oferuje szeroki wachlarz doradztwa oraz usług konsultacyjno – informacyjnych z obszaru prawa do pobytu oraz zatrudniania cudzoziemców na terytorium Polski.
Naszym największym atutem jest doświadczenie, znajomość procedur oraz prawa migracyjnego, zarówno krajowego jak i również wspólnotowego.
W realizacji usług zapewniamy fachowość i rzetelność, a także indywidualne podejście do klienta. W przypadku nawiązania stałej współpracy, to my monitorujemy przebieg pobytu oraz zatrudnienia cudzoziemca, pilnujemy terminów złożenia wniosków oraz zmian w obowiązujących przepisach.
Skorzystaj z naszej oferty. https://pracuj-legalnie.pl/oferta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *