FIRMA DEJA ROZPOCZĘŁA PRACE NA DROGACH PRZEWIDZIANYCH JESZCZE W TYM ROKU DO REMONTU

DSC_8442

W poniedziałek 2 października br. od godzin porannych prace na drogach na terenie Skomielnej Białej – przewidzianych w tym roku do remontów – rozpoczęła Firma DEJA Usługi Budowlane Drogowe Jacek DEJA z Pyzówki. Sposób wykonywania

remontów wzbudził uzasadnione zaniepokojenie mieszkańców. W godzinach przedpołudniowych doszło do spotkania właściciela Firmy DEJA, przedstawiciela inwestora (Gminy Lubień) inspektora Krzysztofa MARSZAŁKA, reprezentujących mieszkańców naszej wsi radnych wybranych z KWW „Czas na zmiany”. W wyniku dokonanego przeglądu wykonanych już robót na roli Kluskowej podjęto decyzję o wstrzymaniu prac do chwili ich oceny przez inspektora nadzoru. W tym czasie firma wykonawcza prowadziła prace na kolejnych przewidzianych do remontu drogach.
W godzinach popołudniowych na roli Kluskowej odbyło się kolejne spotkanie, w którym wzięli udział: właściciel Firmy DEJA, przedstawiciel Gminy Lubień inspektor Krzysztof MARSZAŁEK, Inspektor Nadzoru Paweł POLACZEK, sołtys, zainteresowani mieszkańcy, radni. Inspektor Nadzoru potwierdził zasadność zgłoszonych uwag, które stwierdzone zostały w trakcie przedpołudniowych oględzin, polecił firmie wykonawczej ich usunięcie, oraz wykonywanie kolejnych prac zgodnie z poczynionymi ustaleniami.
Następnie właściciel Firmy DEJA, przedstawiciel Gminy Lubień, Inspektor Nadzoru, sołtys i radni udali się na drogi na roli Dzielce a następnie na roli Nowakowej, gdzie po dodatkowej, telefonicznej konsultacji z Wójtem Gminy ustalony został zakres prowadzonych prac. Zalecenia do wykonania dla firmy wykonawczej przekazał Inspektor Nadzoru w obecności przedstawiciela Gminy Lubień, sołtysa i radnych.

DSC_8456 DSC_8417 DSC_8424 DSC_8427 DSC_8436 DSC_8445 DSC_8448 DSC_8453 DSC_8450 DSC_8455

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *