MONIKA ŻUR NAJLEPSZA Z POLEK W NOWYM MIEŚCIE NA MORAWACH

Monika Żur (4F-Scott Racing Team) zajęła 18. miejsce w wyśćigu kobiet do lat 23 w pierwszym wyścigu tegorocznej serii PUcharu Świata XC, który odbył się w Nowym Mieście na Morawach.

Wyścig zawodniczek do lat 23 otworzył zmagania w tegorocznej edycji Pucharu Świata XC w Nowym Mieście na Morawach, a do rywalizacji stanęły trzy Polki – oprócz także Aleksandra Podgórska i Rita Malinkiewicz. Najlepiej z naszych reprezentantek pojechała właśnie Żur, która ostatecznie uplasowała się na 18. miejscu, choć początek rywalizacji zapowiadał znacznie lepsze miejsce zawodniczki 4F-Scott Racing Team.

Po starcie wyścigu Żur jechała w ścisłej czołówce i plasowała się na piątym miejscu. Wydawało się, że Polka do końca walczyć będzie o czołowe lokaty, jednak pod koniec drugiego okrążenia leżała w kraksie i spadła o kilka pozycji. Zacięta walka o powrót do czołówki udała się, ale wtedy plany pokrzyżował jej defekt. Bieg z przebitą oponą do boksu technicznego spowodował utratę cennych minut i spadek o kilkanaście pozycji. Na ostatniej, czwartej rundzie, zawodniczka 4F-Scott Racing Team próbowała jeszcze odrabiać straty, ale zabrakło jej czasu, by przesunąć się wyżej. Do zwyciężczyni, Szwedki Jenny Rissveds (Scott-Odlo MTB Racing Team), Żur straciła prawie siedem minut. Drugie miejsce w wyścigu zajęła Margot Moschetti (betch.nl Superior Brentjens MTB Racing Team), ubiegłoroczna zwyciężczyni z Czech, która na metę przyjechała ze startą 42 sekund, a trzecia była Kate Courtney (Specialized Racing).
Aleksandra Podgórska i Rita Malinkiewicz uplasowały się odpowiednio na 30. i 44. miejscu.