KONKURS PALM PISANEK I OZDÓB WIELKANOCNYCH

Uczestnicy Hufca Pracy w Skomielnej Białej w dniu 28 marca wzięli udział
w konkursie palm, pisanek i ozdób wielkanocnych.

Konkurs ogłoszony został po raz kolejny dzięki inicjatywie Rady Młodzieży przez Hufiec oraz świetlicę środowiskową, która zaprosiła wszystkich uczestników biorących w nim udział na spotkanie w czwartkowe popołudnie. Za udział w konkursie, każdy otrzymał słodką paczkę do koszyczka wielkanocnego. Zgłoszono 50 własnoręcznie wykonanych symboli wielkanocnych: palm, koszyczków, ozdobionych pisanek i stroików. Wszystkie pięknie wykonane przez cały tydzień ozdabiały świetlicę. Spotkanie przed dniem Wielkiej Nocy przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, miało na celu nie tylko pielęgnowanie tradycji ale i integrację środowiska lokalnego.

To miło, ze z roku na rok przed Świętami Wielkanocnymi przychodzą do hufca całe rodziny by wziąć udział w konkursie, ale i by złożyć sobie nawzajem życzenia pielęgnując tradycje regionalne oraz kulturę Podhala – mówi Komendant Hufca Marta Augustyn.

Corocznie biorę udział w konkursie przygotowując stroik wielkanocny w ten sposób pielęgnuję tradycje – mówi Natalia uczestniczka Hufca.

Fot.1 Życzenia Wielkanocne od Komendant Hufca

Fot.2 Uczestnik z paczką świąteczną

Fot.3 Pamiątkowe zdjęcie

Fot.4 Prace przyniesione na konkurs

Tekst i zdjęcia – Marta Augustyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *