SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ RYRYCH I INNE ATRAKCJE GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z p. Katarzyną Ryrych, pisarką, poetką i nauczycielką, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej książki otrzymały

m.in.: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Książkę Roku Polskiej Sekcji IBBY, nagrodę Literacka Podróż Hestii, Nagrodę Specjalną Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Dziecko jest najważniejsze (dla Wyspa mojej siostry). Jej książki zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities (inf. Wydawnictwo Literatura).

Pięciokrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, w którego V edycji zdobyła także Grand Prix, będzie naszym gościem 1 lutego br. o godz. 9.30. Spotkanie odbędzie się w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubniu, na które serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Zachęcamy także naszych czytelników i fanów do wzięcia udziału w projekcie pn. Zagadka w pudełku od zapałek. W bibliotecznym oknie w Lubniu, a także w bibliotece w Skomielnej Białej pojawiło się „zagadkowe” pudełko od zapałek. A w środku – logiczne zagadki – łamigłówki z zapałkami, akari i norinori. Można pobawić się w domu lub przyjść do biblioteki i spróbować rozwiązać zagadkę. Imię i nazwisko każdej osoby, która prawidłowo rozwiąże zagadkę w bibliotece lub wyśle rozwiązanie na nasz adres biblubien@poczta.onet.pl trafi do grona osób, wśród których pod koniec czerwca wylosujemy zwycięzcę; drugie losowanie odbędzie się w grudniu. Zagadki zmieniają się co tydzień i uczestnicy mają właśnie tyle czasu na to, żeby rozwiązać ją w naszej bibliotece lub w domu. Liczba prawidłowych rozwiązań zwiększa szansę na wygraną, bo imię ląduje w zagadkowym pudełku za każdym razem. Życzymy powodzenia :-)

Źródło-GBP w Lubniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *