WIEŚCI Z BIBLIOTEKI

9 września 2023 r. o godz. 10.00 spotkaliśmy się na 12 edycji Narodowego Czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej pod patronatem Pary Prezydenckiej. Współorganizatorami imprezy był

Gminny Ośrodek Kultury oraz Koło Emerytów i Rencistów. W tym roku było bardziej kameralnie, ponieważ zamiast placu rekreacyjnego wybraliśmy plac przed Ośrodkiem Kultury w Lubniu. Do czytania wybrany został pierwszy rozdział powieści. Naszymi lektorami byli: p. Bernadeta Jakubiak, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Lubniu, p. Urszula Trzeciak, dyrektorka Samorządowego Przedszkola w Lubniu, p. Magdalena Janczy, bibliotekarka Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Lubniu, P. Janina Wierzycka, mieszkanka Krzeczowa, p. Jan Czech, nasz wierny czytelnik z Lubnia, p. Elżbieta Pasierb, starszy instruktor GOK, p. Joanna Rabska, bibliotekarka z filii GBP w Skomielnej Białej, p. Marzena Rapacz, bibliotekarka z filii GBP z Tenczyna, p. Renata Leśniak, bibliotekarka z GBP w Lubniu. Po wspólnym czytaniu można było opieczętować własny egzemplarz powieści pamiątkowym stemplem. A na zakończenie – zaprosiliśmy wszystkich do naszej nowej czytelni na kawę i słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu.

12 września w filii w Skomielnej Białej dwie grupy nastolatek bawiły się w biblioteczne podchody. Zadaniem każdej z grup było rozwiązanie zagadek i rebusów, ukrytych w specjalnie wybranych przez p. Asię książkach. Poza wskazówką, kierującą do kolejnego tytułu książkowego, na kartkach umieszczone były symbole, które dziewczęta skrzętnie notowały. Następnie za pomocą szyfrogramu miały odczytać i ułożyć hasło końcowe: DZIEŃ KROPKI. Na zakończenie uczestniczki podchodów otrzymały dyplomy oraz słodycze. Nowy rok szkolny filia w Skomielnej rozpoczęła z przytupem i na wesoło.

Informujemy, że 18 września br. Gminna Biblioteka Publiczna w Lubniu będzie otwarta dla czytelników w stałych godzinach. Zapraszamy do zmodernizowanego lokalu w poniedziałek, od godz. 12.00.
Źródło-GBP w Lubniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *