OBCHODY 84.ROCZNICY TRAGICZNYCH WYDARZEŃ Z 3 WRZEŚNIA 1939 ROKU W SKOMIELNEJ BIAŁEJ

W deszczową niedzielę 3 września br. o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem Św. Sebastiana odprawiona została Msza Święta, w intencji „poległych żołnierzy, pomordowanych

mieszkańców w 84.rocznicę tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się w naszej miejscowości 3 września 1939 roku”. Eucharystie sprawowali ksiądz proboszcz Ryszard PAWLUŚ i ksiądz rodak Józef MACIOŁ. W czasie Mszy Świętej – w modlitwie powszechnej – zgromadzeni modlili się w intencji zamordowanych przez Niemców mieszkańców naszej miejscowości, oraz w intencji poległych żołnierzy 10.Brygady Kawalerii Zmotoryzowanej, którzy polegli w walkach w Skomielnej Białej 3 września 1939 roku.

We Mszy Świętej uczestniczyła delegacja Szkoły Podstawowej im. Władysława ORKANA ze sztandarem.

Przed rozpoczęciem Eucharystii o godzinie 10.40 delegacje: Wójt z przedstawicielami dyrekcji Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego, rodziny kaprala Leona UBERMANA, Komitetu Społecznego im. Św. Sebastiana złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed obeliskiem upamiętniającym pomordowanych mieszkańców i poległych żołnierzy Wojska Polskiego.

W piątek 1 wrzenia br. przedstawiciele Komitetu Społecznego „wciągnęli na maszt” flagę państwową przy obelisku upamiętniającym wrześniowe wydarzenia w Skomielnej Białej.

Tekst i Fot-A.M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *