ZEBRANIE WIEJSKIE – NIEDZIELA 18 GRUDNIA 2022

W niedzielę 18 grudnia br. o godzinie 10.45 w auli Szkoły Podstawowej odbyło się Zebranie Wiejskie. Zebranie prowadził Sołtys wsi Skomielna Biała.

Na Zebranie przybyli przedstawiciele samorządu lokalnego:

Wójt Gminy Lubień, Przewodniczący Rady Gminy Gminy Lubień, Sekretarz Gminy Lubień, Sołtys wsi Skomielna Biała, pracownicy Urzędu Gminy w Lubniu, oraz zaproszeni goście: wice starosta myślenicki, radny powiatowy. W Zebraniu Wiejskim wzięło udział ok. 1,5 % populacji miejscowości (45 osób).

W trakcie Zebrania Wójt Gminy Lubień zreferował realizację zadań gospodarczych i inwestycji w latach 2020 – 2022 (w tym czasie z powodu obostrzeń epidemiologicznych i epidemii covid 19 Zebrania Wiejskie nie odbywały się). Wójt omówił także plany na nadchodzący rok budżetowy 2023, oraz odpowiadał na pytania mieszkańców – zadawane przez uczestników Zebrania.

Trakcie Zebrania głos zabierali także:

-Przewodniczący Rady Gminy Lubień, który omówił inwestycje realizowane na terenie naszej miejscowości tak w latach minionych jak i obecnie, apelowa o pomoc w realizacji zadań drogowych, dziękował tym, którzy rozumiejąc potrzebę działania na rzecz „dobra wspólnego” pomagali i pomagają realizować te zadania, odpowiadał na zadawane „z sali” pytania zgromadzonych mieszkańców, złożył zgromadzonym Życzenia Świąteczne i Noworoczne,

-wice starosta myślenicki, który opowiadał o działaniach władz powiatowych: *o nowym budynku starostwa,

*o ochronie zdrowia: inwestycjach w szpital w Myślenicach,

*o zdrowotnych programach profilaktycznych,

*o inwestycjach w szkoły średnie na terenie Myślenic,

*o finansowaniu przez powiat dowozu uczniów z terenu Bogdanówki, Skomielnej Czarnej, Tokarni do szkoły średniej w Lubniu,

*o finansowym wsparciu służb: Policji powiatowej, PSP i OSP,

*o inwestycjach drogowych na terenie Gminy Lubień: droga Tenczyn-Glisne,

Zebranie zakończyło się o godzinie 13.00.

Fot-Archiwum skomielna.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *