„… Z NARODZENIEM JEZUSA BYŁO TAK …” – RORATY 2022’

„…Z narodzeniem Jezusa było tak… Na początku Bóg dał cały raj, ale potem coś wydarzyło się i naprawdę zaczęło dziać się źle.

Posmutniała mojego brata twarz, wielka woda zalała cały świat.

Na kamieniu ktoś wyrył dziesięć słów. Co mam zrobić, by dobrze było znów?

Refren: Wielkie czekanie, niech to się wreszcie stanie,

wypatrywanie Za Tobą, Panie, za Tobą, Panie!

Z narodzeniem Jezusa było tak. Emmanuel – mówiono – będzie znak. Anioł paszczę głodnego zamknął lwa, Na pustyni ktoś wołał: Idzie Pan! Z narodzeniem Jezusa było tak… Ona odpowiedziała Bogu: Tak! Pastuszkowie śpiewali „Gloria” wraz, a królowie kłaniali Mu się w pas! …”

Przewodnikiem” po radosnym czasie oczekiwania na przyjście Zbawiciela – w trakcie tegorocznego adwentu i roratnych Mszy Świętych „o świcie” jest dziadek Pana Jezusa, ojciec Maryi – Święty Joachim. Tegoroczne roraty mówią o wielowiekowym Oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Święty Joachim „przeprowadza” uczestników rorat przez to Oczekiwanie: od czasów pierwszych rodziców Adama i Ewy, poprzez czasy Patriarchów i Proroków Starego Przymierza – do Jana Chrzciciela, do czasu narodzin oczekiwanego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Spotykamy także osoby, które znamy z Ewangelii, a które witały nowonarodzone dziecię – Symeona i Annę, trzech królów – Kacpra, Melchiora i Baltazara…

O postaciach opisanych w na kartach Starego Testamentu i Ewangelii opowiada dzieciom i przypomina dorosłym uczestnikom tegorocznych rorat ksiądz wikary Rafał KASPEREK.

Tradycyjne zakończenie roratnych Mszy Świętych nastąpi w sobotę 24 grudnia br. o godzinie 7.30.

opracował: Andrzej Masłowski Fot-Andrzej Masłowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *