POLICJANCI ODZYSKALI TRZY SAMOCHODY SKRADZIONE ZA GRANICĄ

Policjanci z Dobczyc i Myślenic odzyskali trzy samochody skradzione w Niemczech o łącznej wartości około 540 tysięcy złotych. Za kratki trafiło trzech obywateli Mołdawii, którzy usłyszeli zarzuty pomagania w ukryciu samochodów pochodzących

z kradzieży. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące

 

W środę (23.11.br.) wieczorem, patrol interwencyjny z komisariatu w Dobczycach sprawdził zaparkowany przy stacji benzynowej w tej miejscowości samochód. Okazało się, że audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych figurowało jako utracone w międzynarodowej bazie danych. Po rozmowie ze świadkami okazało się, że samochodem przyjechali jacyś obcokrajowcy, którzy na widok radiowozu oddalili się z terenu stacji paliw. Policjanci ustalili również, że zaparkowane audi to nie jedyny pojazd, którym przyjechali. Obcokrajowcy korzystali jeszcze z 2 samochodów marki Audi, którymi odjechali.

 

Po sprawdzeniu zapisu z kamer policjanci wiedzieli już czego szukać. Pozostałe dwa pojazdy zostały zlokalizowane i zatrzymane na terenie Dobczyc w ciągu kilku godzin. Dzięki współpracy międzynarodowej ustalono, że one również zostały skradzione.

W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali trzech obywateli Mołdawii (20, 21 i 24 lata), którzy, jak ustalili funkcjonariusze, wspólnie z innymi nieustalonymi osobami przyjęli i pomagali w ukryciu pochodzące z kradzieży trzy samochody marki audi o łącznej wartości około 540 tys. złotych na szkodę niemieckiej firmy.

Decyzją sądu na wniosek prokuratora zostali aresztowani na trzy miesiące. Odzyskane przez funkcjonariuszy pojazdy zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do prawowitych właścicieli. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Źródło-KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *