SPOTKANIE RADY SOŁECKIEJ Z WÓJTEM KAZIMIERZEM SZCZEPAŃCEM – OGŁOSZENIE ROZDYSPONOWANIA ŚRODKÓW Z FUNDUSZU SOŁECKIEGO NA 2018 ROK

DSC_0357

W czwartek 11 stycznia br. w remizie OSP w Skomielnej Białej odbyło się wspólne spotkanie Rady Sołeckiej, wójta Kazimierza SZCZEPAŃCA, sołtysa i radnych.
W trakcie spotkania dokonano podsumowania roku

minionego – szczególnie w zakresie inwestycji zrealizowanych na terenie naszej wsi (oddanie do użytku wyremontowanego budynku nr 391 – Ośrodka Zdrowia, dróg wewnętrznych, drogi rolnej, oświetlenia ulicznego).
Zebrani omówili także plany na rok 2018. Do najważniejszych inwestycji planowanych do realizacji na terenie Skomielnej Białej w tym roku to:
-rozbudowa przedszkola (dobudowa dwupiętrowego budynku do istniejących już pomieszczeń ze strony wschodniej, na parkingu),
-modernizacja drogi na roli Banasiowej-Żurówka,
-kontynuacja rozbudowy oświetlenia ulicznego na kolejnych rolach.
Przewodniczący Rady Sołeckiej przedstawił także podział „środków sołeckich” (w kwocie 25.000 złotych), które rozdzielone zostały na niżej wymienione „organizacje” działające na terenie naszej miejscowości:
-Klub Sportowy „Luboń” -10.000 złotych (do dyspozycji Zarządu);
-Ochotnicza Straż Pożarna -5.700 złotych (do dyspozycji Zarządu);
-Zespół Regionalny „Korpiołki” -2.600 złotych;
-Amatorski Teatr im. Franciszka MACIOŁA -2.600 złotych;
-chór „Gaudium” -2.600 złotych;
-Młodzieżowa Wspólnota Wieczernik -1.500 złotych;
Przedstawiony powyżej podział „środków sołeckich” został przyjęty w głosowaniu w trakcie spotkania Rady Sołeckiej, sołtysa i radnych w dniu 28 grudnia 2017 roku.
W trakcie spotkania omówiono także inne zgłaszane przez mieszkańców problemy (odśnieżanie, awarie oświetlenia przy drogach E-77 i DK-28).

Fot-Andrzej Masłowski

2 Odpowiedzi na SPOTKANIE RADY SOŁECKIEJ Z WÓJTEM KAZIMIERZEM SZCZEPAŃCEM – OGŁOSZENIE ROZDYSPONOWANIA ŚRODKÓW Z FUNDUSZU SOŁECKIEGO NA 2018 ROK

  • Marek Antosz mówi:

    A ja mam pytanie: czy w tej kwocie znalazły się 2 tys. zł za turniej wsi gm. Lubień? I do kogo trafiły te pieniądze: z deklaracji miały trafić do Zespołu Korpiołki, a jeżeli poszły gdzie indzie, to jako kierownik Zespołu biorącego czynny udział w zawodach ŻĄDAM QWYPŁACENIA TYCH PIENIĘDZY MI OSOBIŚCIE – a ja ja przekażę Zespołowi Korpiołki za potwierdzeniem!

  • Marek AntoszMarek Antosz mówi:

    przepraszam za błędy, ale podczas pisania komentarza nie widziałem żadnych znaków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *