SKOMIELNIAŃSKIE GIMNAZJIUM W COCA-COLA CUP

Wystartowały rozgrywki 16. edycji największego piłkarskiego turnieju dla młodzieży gimnazjalnej Coca-Cola Cup, już po raz drugi rozgrywanego pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry”. W roku piłkarskich Mistrzostw Świata na zgłoszone szkoły gimnazjalne oraz ich uczniów, oprócz sportowych emocji, czeka szereg nagród. Wśród nich wyjazd na brazylijski mundial oraz udział w obozie treningowym we Włoszech. Turniej już po raz czwarty będzie wspierał Robert Lewandowski. W tym roku Skomielną reprezentują dwie drużyny a oto ich składy.

1911848_612609955476204_594745189_n

Gimnazjum – Skomielna Biała

 1. Anna Dara
 2. Justyna Topór
 3. Karolina Kulka
 4. Aneta Basista
 5. Aleksandra Gacek
 6. Weronika Handzel
 7. Barbara Buksa
 8. Justyna Kraus
 9. Dagmara Teper
 10. Małgorzata Bal

Trener:

Iwona Byk

Gimnazjum – Skomielna Biała

 1. Krzysztof Zachara
 2. Tomasz Buksa
 3. Jakub Kamiński
 4. Mateusz Zębala
 5. Szymon Żur
 6. Kacper Masłowski
 7. Maciej Biedrończyk
 8. Bartłomiej Buksa
 9. Orin Tupta
 10. Szymon Masłowski

Trener:

Jacek Rola

Drużyny będą rywalizować na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i w wielkim finale krajowym, który rozegrany zostanie w dniach 13-15 czerwca w Gdyni. Gościem specjalnym finałowej imprezy będzie Robert Lewandowski, który jako nastolatek zaczynał swoją karierę w rozgrywkach Coca-Cola Cup, a teraz już po raz czwarty – jako ambasador turnieju będzie dopingował młodych piłkarzy i zachęcał wszystkich do większego ruchu. Zwycięskie zespoły wyjadą na obóz treningowy do Włoch, gdzie będą miały okazję m.in. doskonalić swoje piłkarskie umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.

– W roku piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA organizatorzy chcieliby dać wszystkim uczestnikom Coca-Cola Cup szansę na poczucie smaku tego najważniejszego futbolowego wydarzenia. W pakietach startowych uczniowie i trenerzy otrzymali m.in. breloczki z maskotką mundialu, a wszystkie szkoły zarejestrowane do udziału w turnieju dostaną piłki z limitowanej edycji Mistrzostw Świata. Każdy gimnazjalista biorący udział w rozgrywkach może też podzielić się swoją ciekawą historią związaną z futbolem. Autor najbardziej inspirującej wyjedzie, w charakterze reportera, na obóz piłkarski do Brazylii i będzie mógł zobaczyć na żywo mecz otwarcia mundialu. – mówi Marianna Klimczak, kierownik w Coca-Cola Poland Services, odpowiedzialna za organizację turnieju.

W towarzyszącej rozgrywkom od kilku lat Strefie Aktywnego Życia tradycyjnie na wszystkich kibiców czekać będą atrakcje i konkursy o charakterze sportowo-edukacyjnym. Strefa Aktywnego Życia Coca-Cola Cup to element realizacji strategii firmy Coca-Cola, której jednym z głównych celów jest promocja aktywności fizycznej i zachęcanie ludzi do ruchu. Ambicją firmy jest zaktywizowanie do 2020 roku 100 milionów ludzi na całym świecie.

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerem merytorycznym programu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, natomiast partnerem technicznym, firmy adidas i T-Mobile.

Źródło- Coca – Cola Cup

3 Odpowiedzi na SKOMIELNIAŃSKIE GIMNAZJIUM W COCA-COLA CUP

 • agata mówi:

  A dlaczego nie piszecie, że uczniowie naszej podstawówki biorą udział w turnieju „Puchar Tymbarku” i przeszli już do następnego etapu ?

  • agata mówi:

   Już wiem dlaczego…Po prostu pan Władek J. nie przeczytał regulaminu i nasze dzieci musiały wrócić z Myślenic z niczym,a pan Władek mam nadzieję ze wstydem.

   • skomielnainfo mówi:

    Niestety informacje w mediach na temat rozgrywek, wyników są bardzo skąpe. Na stronie organizatorów jest taki bałagan że oni chyba sami nie wiedzą kto z kim i kiedy gra. Jeśli posiada Pani jakieś informacje odnośnie tych rozgrywek to bardzo prosimy o przesłanie ich do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *