TYDZIEŃ KULTURY BESKIDU WYSPOWEGO.

Serdecznie zapraszamy na Tydzień Kultury Beskidu Wyspowego, który odbędzie się w dniach 20-28 lipca 2013 roku. Organizowany jest on w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy.

Celem Tygodnia jest prezentacja bogatej kultury, tradycji, zwyczajów, regionalnych smaków, twórczości ludowej górali Białych, Zagórzan, Lachów, Kliszczaków, górali Szczyrzyckich, Łąckich i Podhalańskich. Przez dziewięć lipcowych dni w dziewięciu miejscowościach zaprezentuje się ponad 50 zespołów regionalnych, orkiestr, kapel, zespołów muzycznych z regionu Beskidu Wyspowego i Gmin partnerskich /Ukraina, Niemcy, Słowacja/. Koła Gospodyń Wiejskich przygotują degustacje i kiermasze ze znakomitymi potrawami i wypiekami regionalnymi, a twórcy ludowi wystawy rękodzieła artystycznego i pokazy mody regionalnej. Dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w licznych konkursach i warsztatach plastycznych, lalkarskich, koronkarstwa oraz sportowych.

Na wszystkich czeka bardzo dobra zabawa w miłej atmosferze.Tydzień rozpoczął w sobotę 20 lipca w Łącku od spotkania z góralami łąckimi. Już w tym tygodniu tj. w niedzielę 21 lipca odbędzie się V Biesiada Orkiestr Dętych i Zespołów Regionalnych w Tenczynie, podczas której będzie realizowany program Tygodnia Kultury Beskidu Wyspowego.

Szczegóły na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl

Źródło-Strona Urzędu Gminy Lubień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *