KARNE ROZSTRZYGNĘŁY BARAŻ – SKOMIELNA POZOSTAJE W „B” KLASIE

Starcie Lubonia i rezerw Watry nie należało do porywających, zwłaszcza podczas pierwszej połowy. Stawką spotkania miejsce w klasie B, przyznać należy, że walki nie zabrakło, a mecz nabrał rumieńców po kapitalnej bramce gości.  Obie ekipy

grały bardzo uważnie w defensywie, stąd sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. W pierwszej odsłonie największe zagrożenie stwarzały prostopadłe piłki posyłane w szesnastkę przez gospodarzy. Po przerwie sytuację na murawie zmieniło uderzenie Nowobilskiego, który pokusił się o strzał ze sporej odległości. Bramkarz Lubania nie miał nic do powiedzenia, a jego partnerzy zmuszeni zostali do gonienia rezultatu. Po zamieszaniu w polu karnym zakończonym podwójną karą dla Watry, Luboń wyrównał stan rywalizacji, tym samym doprowadzając do serii jedenastek. Jedna pomyłka gości i zastopowany strzał przez Ł. Polaniaka, zapewniły Luboniowi zwycięstwo, tym samym skomielnianie zostają w klasie B. W związku z zaistniałą sytuacją i uszczupleniem o jeden zespół najniższej rangi rozgrywek, C klasa ruszy 18 sierpnia, czyli tydzień później od wstępnych założeń.

Momenty były:
20 – Nieco przypadkowo piłkę w polu karnym dostaje Bal, uderza z piątego metra ale jego strzał w ostatniej

chwili zablokowany – piłka wychodzi na róg.
32 – Prostopadłą piłkę dostaje Jąkała, mija bramkarza ale nie decyduje się na strzał z ostrego kąta.

Dogranie do środka przecięte przez obrońcę gości.
66 – GOL 0:1! Ależ trafienie! Nowobilski huknął prawie z połowy boiska i umieścił piłkę w okienku bramki!
67 – Watra mogła pójść za ciosem. Kolejny strzał z dystansu tym razem paruje Ł. Polaniak.
75 – Kuriozalna sytuacja w piątce Watry. Napastnik Lubonia w tłoku kieruje piłkę w światło bramki, a J.

Budz wyciąga ją z linii…. rękami. Sędzia pokazuje czerwony kartonik i dyktuje jedenastkę.
76 – GOL 1:1! Kluska zmylił całkowicie golkipera płaskim strzałem w prawy dolny róg.

KS Luboń Skomielna Biała – Watra II Białka Tatrzańska 1:1 (0:0) k. 4:3
0:1 K. Nowobilski 66
1:1 Kluska 76 z karnego
Karne strzelali: K. Nowobilski, Kluska , Kuruc – nietrafinony, M. Polaniak – nietrafiony P. Dziubasik –nietrafiony, Dudek, P. Nowobilski, Żur, Książek, Topór
Luboń: Ł. Polaniak – Zenon Żur, Kluska, M. Polaniak, Topór, Dudek, Pańszczyk, Plewa (55 Kowalcze), Bal, Jąkała (63 Świętoń) , Karnicki
Watra: J. Rabiański – J. Budz, P. Rabiański, Czajkowski, P. Dziubasik, R. Dziubasik (61 Wodziak), Książek, Kuruc, Marek (65 P. Nowobilski), Matysiak (65 M. Budz), K. Nowobilski