KS „LUBOŃ” ROZPOCZĄŁ SEZON MTB.

Zawodami w Tarnogórze koło Leżajska oraz Tarnowie rozpoczęli sezon MTB 2013 zawodnicy KS „Luboń” Skomielna Biała. Do Tarnogóry wybrali się na I eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim. Pierwsze punkty kwalifikacyjne do tej imprezy zdobyła Kaja Karkula, która po sprinterskim finiszu rodem z kolarstwa szosowego uplasowała się na 6 pozycji. Bliski zdobycia pierwszych punktów był Michał Bal, który ostatecznie zakończył rywalizację na 26 miejscu – pierwszym, które nie dawało zdobyczy punktowej. W tym samym wyścigu Bartosz Dziadkowiec był 29 a Szymon Byk 52. Był to ich debiut w tej imprezie, gdyż wszyscy trzej są dopiero pierwszorocznymi juniorami młodszymi. Swój poziom przygotowania do sezonu sprawdziły również Agnieszka Bal w gronie juniorek i Stefania Staszel w kategorii U-23. Agnieszka zakończyła rywalizację na 3 miejscu a Stefania pomimo awarii roweru zdołała wywalczyć znakomitą drugą lokatę.

W tym samym czasie druga cześć ekipy „Lubonia” rywalizowała w Lasku Lipie na I eliminacji Pucharu Tarnowa MTB zajmując wiele czołowych lokat. Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzicy. Jarosław  Żur na finiszu musiał uznać wyższość rywala jednak 2 lokata również jest godna uznania. W tym samym wyścigu Maciej Biedrończyk był 4 a Dawid Bala 6. W rywalizacji młodziczek znakomite drugie miejsce wywalczyła Barbara Buksa a w kategorii juniorek trzecia była Justyna Latawiec. Rewelacyjnie spisali się również żacy – Łukasz Marszałek zwyciężył w swojej kategorii a Krzysztof Polaniak był 7. W gronie dziewcząt Sabina Wierzycka uplasowała się na drugiej pozycji a Maja Latawiec była 5. W rywalizacji 10-ciolatków nie miał sobie równych Brajan Świder, który z ogromną przewagą wygrał swój wyścig. Bardzo dobrze pojechał także Jakub Kościelniak w rywalizacji juniorów młodszych zajmując wysokie 4 miejsce. Na 10 pozycji zakończył swój udział w zawodach Krystian Musielak w gronie juniorów. Takie samo miejsce wywalczył Jakub Surówka w wyścigu elity mężczyzn. „Oczko” wyżej był Tomasz Bal w gronie orlików. Nie dali również zapomnieć o sobie najstarsi reprezentanci „Lubonia” czyli panowie w kategorii masters III. Tadeusz Wacławik był 9 a Józef Rabski w znakomitym stylu „wjechał” na trzeci stopień podium.

Pozostaje jedynie pogratulować zawodnikom „Lubonia” pierwszych osiągnięć i życzyć sukcesów w całym sezonie.