96 ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ
Gdyby Karol Młot nie powstrzymał inwazji Saracenów po Tours, dziś w szkołach w Oksfordzie nauczano by Koranu. (…) Gdyby Piłsudskiemu i Weygandowi nie udało się pod Warszawą powstrzymać triumfalnego marszu Armii Czerwonej, przyniosłoby to w rezultacie nie tylko niebezpieczny zwrot w dziejach chrześcijaństwa, lecz również fundamentalne zagrożenie całej zachodniej cywilizacji.
Bitwa pod Tours ocaliła naszych przodków przed jarzmem Koranu; jest rzeczą prawdopodobną, że bitwa pod Warszawą ocaliła Europę Środkową i część Zachodniej przed o wiele większym niebezpieczeństwem: przed fanatyczną tyranią sowiecką.
Autor: Edgar Vincent D’Abernon
W poniedziałek 15 sierpnia br. mija 96 rocznica Bitwy Warszawskiej – zwycięstwa Wojska Polskiego nad niosącą na zachód „płomień rewolucji proletariatu” sowiecką Armia Czerwoną. Niepodważalnym pozostaje fakt, że rozgromienie bolszewickiej Armii Czerwonej pod Warszawą w 1920 roku uchroniło Polskę, oraz kraje Europy od losu, jaki zgotowali komuniści narodom Związku Sowieckiego. Sowiecki eksperymentu budowy „państwa szczęścia ludu pracującego” pochłonął na terenie Rosji miliony niewinnych ofiar.
Od 1992 roku dzień 15 sierpnia obchodzony jest jako Święto Wojska Polskiego. Wrócono wówczas do przedwojennej tradycji, kiedy dzień 15 sierpnia był obchodzony jako Święto Żołnierza – ustanowił je rozkaz Ministra Spraw Wojskowych generała Stanisława SZEPTYCKIEGO w dniu 4 sierpnia 1923 roku.
Święto Żołnierza było uroczyście obchodzone, także w czasie II Wojny Światowej w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, oraz w jednostkach polskich sformowanych w Związku Sowieckim.
Ustanowione przed wojną Święto Żołnierza nie zostało anulowane żadnym aktem prawnym także w czasach PRL-u, lecz od 1947 roku zakazano jego obchodzenia. Świętem Ludowego Wojska Polskiego stał się dzień 12 października – na cześć bitwy pod Lenino, którą stoczyła sformowana przez polskich komunistów 1.Dywizja Piechoty im. Tadeusza KOŚCIUSZKI w dniu 12 października 1943 roku.
Przemawiając w tym roku do wyróżnianych żołnierzy i pracowników wojska Minister Obrony Narodowej powiedział: „…Nie byłoby Polski niepodległej na mapie, gdyby nie żołnierze 1920 roku. Nie byłoby Polski niepodległej na mapie, gdyby nie bohaterski czyn księdza SKORUPKI. Nie byłoby Polski niepodległej na mapie, gdyby nie geniusz Józefa PIŁSUDSKIEGO. Niepodległość dla nich była najważniejsza…”
Dzisiaj także, w naszej wsi odprawiona została tradycyjna już Msza Święta w intencji Ojczyzny, w czasie której, wierni modlili się w intencji tych, którzy walczyli i ginęli w walce o wolność i niepodległość Naszej Ojczyzny.
Dodaj komentarz