CHODNIK PRZY DK-28 NA ROLI HANDZLOWEJ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ

Rozpoczęły się prace przy budowie chodnika przy drodze DK-28 (obecnie wspólny odcinek z drogą S-7) na roli Handzlowej. Wniosek o budowę tego odcinka „bezpiecznego pobocza” złożony został w trakcie IV zwyczajnej sesji Rady Gminy Lubień w dniu

20 grudnia 2018 roku przez radnych KWW Czas na Zmiany. We wniosku czytamy:

„…Działając w imieniu mieszkańców naszej miejscowości, wnioskujemy do Pana Wójta o opracowanie i przesłanie do GDDKiA Wniosku o budowę chodnika od skrzyżowania drogi E-77 z DK-28, wzdłuż DK-28 w kierunku budowanego w ramach drogi ekspresowej E-7 węzła drogowego „Skomielna Biała”.

Nadmieniamy, że w przyszłym roku po ukończeniu prac drogowych na odcinku Rabka Zabornia – Skomielna Biała, cały ruch samochodowy zostanie przekierowany na ten łącznik na DK28 (pomiędzy skrzyżowaniem a nowobudowanym węzłem), aż do chwili oddania do użytku tunelu drążonego pod Małym Luboniem. Obecnie już przejście istniejącym poboczem stanowi poważne utrudnienie i zagrożenie dla pieszych…”

Budowa chodnika prowadzona jest dzięki współpracy pomiędzy Gminą Lubień a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Jedna odpowiedź na CHODNIK PRZY DK-28 NA ROLI HANDZLOWEJ W SKOMIELNEJ BIAŁEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *